:: Jen tak zlehka ::

aneb co všechno víme o praní/přání ponožek - bulvární rodinný párek (deníček pro každý okamih)
:: FUCKING WEATHER :: MAIL: Redakce :: MAIL: Karl :: MAIL: HK :: TESILÍ DOMOV ::
ICQ
[::.rss a jiné kydy.::]
:: RSS 2.0
:: Atom site feed
:: GUESTBOOK
[::..zlinky..::]
:: VYFOCENÝ TESIL
:: DEBIL TESIL
:: TESILÍ RÁDIJO
:: NEKONEČNÝ TESIL
:: CHUTNÝ TESIL
[::..súdruhovia..::]
:: Čmelda [Pato(b)log]
:: Lobo
:: A EÁÁ
:: Tam je...
:: AIF
:: Pivní varník
:: PlayForever
:: Brünn Lindwurm
:: Stanice ZOO
:: VfB
:: Chachar
:: PŠT?
:: TSOG-360
:: MP za vodou
:: OV blokuje
:: Kotchka
[::.nějaké obrázky.::]
Tak trochu lepší rádio
Tak trochu jiné rádio
Opera
[::..ARCHIV..::]
[::PROSTE ARCHIV::]
[FAKT JE TU ARCHIV]

:: 15.12.03 ::

Přátelé, poraďte aneb Já ten Internet prostě chci…

Už asi měsíc řeším jeden problém. Řeším ho jednak proto, že jsem jelito a druhak proto, že jsem zahrnuta tolika protichůdnými informacemi, že nevím z které do které. Ostatně co chtít od baby, jež dumá nad tím, kam se ztratí světlo, když se zhasne? Jsou prostě věci mezi Nebem a Zemí, které můj mozek nebere. A jedním z nich je Internet. Pantáta je sice programátor a webdesigner, ale znáte to, kovářova kobyla chodí bosa. Občas, když má dobrou náladu, snaží se mi objasnit záhadu HaTMatiLky, Prostě Hrozných Pitomin a Celkem Strašných Sraček, ale jde na to příliš vědecky. Ještěže mám Karla, bratra svého rodného. Ten mi vysvětlil, že URL adresa není adresa nejlepšího urologa ve městě, a že CSS není nějaká nová karta na placení u Benziny.

Tímto se jen tak zlehka dostávám k jádru pudla, anóbž k mému, již avizovanému problému. CHCI mít doma připojení na Internet. Že v tom nevidíte žádný problém? Já tedy ano, neb se nechci znova začít kamarádit s Telecomem, pořizovat si pevnou linku a to ISDN nebo ADSL nebo co. Nemůžu si pořídit ani parabolu. Bydlíme v přízemí, téměř v centru města a nastavit ten talíř tak, aby přijímal se rovná výstupu na K2. Pak jsem ještě slyšela o nějakých vysílačkách. Z toho mála co jsem pochopila mi došlo, že vysílačky tedy opravdu ne. Říkáte že přes kabelovku? Ano, tu sice máme, ale možnost připojení přes kabel v Opavě je asi stejně pravděpodobná jakože zamrzne Peklo.

A teď to přijde. Jako optimální se mi jeví připojení via mobil. Můj báječný operátor T-Mobile se tento měsíc pochlapil a nabízí za, považte, pouhých 700,-Kč nějaké relativně rychlé a stabilní připojení. Válečná se zatetelila radostí. Brnkla Karlovi, co že on na to. Kája povídal cosi o rychlosti připojení, rychlosti přenosu dat, GSM modemu a následné možné frustraci. Hmm, tož a co včil?

Žádám vás, přátelé, kamarádi, o radu. Je připojení na Internet via mobil schůdné? Pro lepší orientaci uvádím, že vlastním mobilní přístroj Siemens C55 s GPRS. Podle toho, co jsem zjistila na webu T-Mobile je tahle mašinka naprosto ideální. Mají tam však ještě spoustu informaci, ze kterých jsem zmatená jako Goro před Tokiem a fakt nevím. Co vy na to? Máte nějaké osobní zkušenosti? Nebo máte nějaké lepší a onačejší řešení? Můžete, prosím, poradit nevědoucí Válečné reportérce? Pokud ano, pište, prosím, své nápady a tipy do komentářů, nebo mi je písněte mailem na známou adresu.

Děkuji, děkuji pěkně a nastotisíckrát…


:: ohezkla: HK 15:33 :: [odkaz trwaly] :: | 0 komentu popularnych

0 Komenty popularne:

Přidat komentář

<< Home


...

This page is powered by Blogger. Isn't yours? [Co tady chces s tim kurzorem?!]

PicoSearch