:: Jen tak zlehka ::

aneb co všechno víme o praní/přání ponožek - bulvární rodinný párek (deníček pro každý okamih)
:: FUCKING WEATHER :: MAIL: Redakce :: MAIL: Karl :: MAIL: HK :: TESILÍ DOMOV ::
ICQ
[::.rss a jiné kydy.::]
:: RSS 2.0
:: Atom site feed
:: GUESTBOOK
[::..zlinky..::]
:: VYFOCENÝ TESIL
:: DEBIL TESIL
:: TESILÍ RÁDIJO
:: NEKONEČNÝ TESIL
:: CHUTNÝ TESIL
[::..súdruhovia..::]
:: Čmelda [Pato(b)log]
:: Lobo
:: A EÁÁ
:: Tam je...
:: AIF
:: Pivní varník
:: PlayForever
:: Brünn Lindwurm
:: Stanice ZOO
:: VfB
:: Chachar
:: PŠT?
:: TSOG-360
:: MP za vodou
:: OV blokuje
:: Kotchka
[::.nějaké obrázky.::]
Tak trochu lepší rádio
Tak trochu jiné rádio
Opera
[::..ARCHIV..::]
[::PROSTE ARCHIV::]
[FAKT JE TU ARCHIV]

:: 16.12.03 ::

Ryba jménem Vanda aneb Chutné a lehce stravitelné…

Jurovi, chacharovi ostravskému, jsem slíbila, že pokud nebudu příliš lenošná lupnu sem svůj oblíbený recepis na rybí filátko, zapékané se sýrem a smetanou. Líná jsem sice jako veš, ale jídlo je jídlo a sliby se mají plnit, a to nejen o Vánocích. Takže chutě do toho, a? už je ryba na pekáči.

Na zapékané filé potřebujeme tak 3 až 5 plátků tresky nebo nějaké podobné rybky. Plátky si pěkně nasolíme a posypeme kořením na ryby (nemáte-li, použijte provensálské nebo tymián). Rybu necháme odpočívat a oškrábeme si brambory, nakrájíme je na tenká kolečka, vrazíme do osolené vroucí vody a povaříme tak 5-8 minut. Slijeme z nich vodu a necháme je trochu vychladnout. Zapékací misku vymažeme máslem a dno zaplníme brambory, které osolíme a posypeme kmínem ( já používám kmín drcený). Nakrájíme bílou cibuli nebo lahůdkovou cibulku na tenká půlkolečka, která poklademe na vrstvu brambor. Máte-li čerstvou na? petržele, kopru anebo celeru, nasekejte ji (přiměřené množství) a nasypte bylinky na cibulku. Ovšem pozor, kopr je výborný, avšak dost aromatický, takže to s ním nepřežeňte. Teď na to všechno lupneme okořeněné rybí filé, které ještě lehce zakápneme citrónovou štˇávou a na každý kousek ryby položíme plátek másla. Zakryjeme víkem zapékací misky a šup s tím vším do trouby.

Ryba se nám peče a my si mezi tím nastrouháme tak 15 dkg tvrdého sýru (Eidam), který zalijeme kelímkem zakysané smetany. Pořádně promícháme. Já tuhle majdu ještě trochu dosolím a přidám 3 rozmačkané stroužky česneku. Průběžně kontrolujeme rybku v troubě a asi po 20 minutách by měly být brambory měkké i ryba by měla být tak akorát. To je ta pravá chvíle, kdy celou tu dobrotu zalijeme naší sýrovo-smetanovou majdou a necháme ještě 5 minut zapéct. Pak už vše jen přendáme na talíř, posypeme nasekanou petrželkou, nakrájíme si k tomu třeba rajče a naplníme bříško.

Jako vánoční bonus mám pro vás tip na smažené rybí filé: osolit, mírně pokmínovat a potřít najemno nasekaným koprem. Obalit v klasickém troj obalu a usmažit. Kopr jde s rybou výborně dohromady. Můžete ho klidně prdnout i na lososa, dokonce i na kapra, ale o tom zas někdy jindy.

Tož Dobrou…


:: ohezkla: HK 09:22 :: [odkaz trwaly] :: | 0 komentu popularnych

0 Komenty popularne:

Přidat komentář

<< Home


...

This page is powered by Blogger. Isn't yours? [Co tady chces s tim kurzorem?!]

PicoSearch